Competitions
Windsor Trophy
The Final of the Windsor Trophy will take place on Wednesday 19th June at Garforth WMC starting 7.45pm prompt.
CLOSING DATE: Saturday 6th April 1013
PRICE: Free entry
Round 1 Fixtures Next Round » « Previous Round
# | Team | Result | v | Result | Team | Score | Play Date |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gildersome Conservative Club A Dave Boyes (-9) John Kitchen (11) Jeff Austin (3) Julian Keegan (29) Stuart Raimond (42) (Gildersome Conservative Club) |
4 | v | 5 | Upper & Lower Wortley Lib Club A Darren Barlow (-6) Chris Freeman (-19) Gary Popple (19) Lee Craven (8) Graham Audus (43) Peter Brier (43) (Upper & Lower Wortley Lib Club) | Wed 17th April | ||
Moorside Social Club A Neville Dillon (25) Steve Marston (20) Paul Reilly (27) Andy Mcnichol (14) Jason Sproule (30) Adrian Procter (40) (New Moorside) |
5 | v | 0 | Queenswood Social Club A Paul Harrison (28) Steve Raine (27) Steve Aird (22) Mark Gooch (9) Josh Neale (22) Shaun Hill (42) (Queenswood Social Club) | Wed 24th April | ||
Leeds Postal Sports Association Club A Andy Mitchell (27) Darren Tate (1) Ian Underdown (7) Scott Clayforth (8) Craig Townend (31) Kevin Gilroy (18) (Leeds Postal Sports Association Club) |
3 | v | 5 | South Leeds Conservative Club A Shaun Brennan (53) T Scrie (35) Drew Elwood (14) Dave Watson (-3) Dave Brooke (26) Brian Trigg (14) (South Leeds Conservative Club) | Wed 24th April | ||
147 Sports Bar, Pudsey A Peter Hamilton (5) Kuldesh Johal (-55) Daniel Knight (-25) Colin Hogan (20) Russell Morgan (-5) Barry Frankland (-36) (147 Sports Bar, Pudsey) |
5 | v | 2 | Harehills Conservative Club A Steven Parlour (6) Richard Craven (-4) Andy Hawkhead (6) Paul Mawson (9) Peter Craven (5) Alan Harding (30) (Harehills Conservative Club) | Wed 17th April | ||
Morley Conservative Club A Steve Moody (-12) Ricky Dumbelton (0) Steve Gilroy (12) Ian Sharp (24) Paul Sharp (22) Brian Pickles (37) (Morley Conservative Club) |
5 | v | 1 | Main Line Social Club A Lee Atkinson (-17) Danny Newton (18) Kirk Easton (5) Gareth Priestley (5) Brian Ogley (38) Michael Atkinson (27) (Main Line Social Club) | Wed 17th April | ||
Peggy Tub Social Club A Ian Hardisty (38) Terry Naylor (13) Ian Rayner (-8) Luke Naylor-Haigh (7) Jason Regan (50) Gareth Naylor (39) (Peggy Tub Social Club) |
5 | v | 1 | Crossgates Recreation Hall A Peter Walker (28) Bob Patterson (-19) Craig Hazelgrave (22) Jason Hudson (17) Chris Hudson (28) Graham Pearce (57) (Crossgates Recreation Hall) | Wed 24th April | ||
Yorkshire Rider Social Club A Rob Clynes (18) Paul Metcalf (-11) John Carden (0) Wayne Dockerty (14) Terry Dockerty (19) Paul Harrison (28) (Yorkshire Rider Social Club) |
5 | v | 1 | Swillington Miners Welfare A Matt Drury (-18) Chris Browning (-9) Steve Clough (-13) Wayne Broadhead (26) Martin Jones (-14) Rob Garbett (-23) (Swillington Miners Welfare) | Wed 24th April | ||
The Railway Club A John Gillen (-26) Dave McCormack (30) Lewis Gillen (-41) Jordan Quinn (26) Nick Mortimer (2) Rob Drummond (-1) (The Railway Club) |
0 | v | 99 | East Leeds Snooker Club A Paul Priest (-5) Gregg Calter (19) Gary Calter (0) Kris Chapman (16) Naz Rouissi (19) Tony Burden (37) (East Leeds Snooker Club) | Wed 24th April | ||
Garforth WMC A Bogart Barrow (-4) Lee Brookes (-19) Gareth Jones (0) Robert Webster (7) Keith Towler (-10) Craig Morkin (-4) (Garforth WMC) |
5 | v | 4 | Bramley WMC A Neil Pickering (-16) Alan Longford (11) Dave Taylor (3) Steve Korpet (25) Andy Farrally (24) Paul Sigsworth (38) (Bramley WMC) | Wed 24th April | ||
Hunslet Carr Sports & Social Club A Jason Briggs (9) Darren Binns (12) Paul Waite (35) Danny Waite (14) John Tate (33) Tony Richards (29) (Hunslet Carr Sports & Social Club) |
5 | v | 1 | Adel Memorial Association A Brian Chambers (21) Alan Sowden (37) Paul Sowden (40) Keith Hammill (43) Derek Fitzgerald (34) Ronnie Hird (44) (Adel Memorial Association) | Wed 17th April | ||
Belle Isle WMC A Glen Cassidy (-27) Steven Hirst (-8) Gary Barton (0) Tony Fell (19) Scott Fell (20) Jim Howard (34) (Belle Isle WMC) |
5 | v | 1 | Beeston Hill Social Club A Liam Nicholson (4) John Mullen (10) Christopher Glossip (41) Glen Whitaker (13) Dean Selley (-8) Bernard Abbott (59) (Beeston Sports and Social Club) | Wed 17th April | ||
Edmund House Club A Craig Spence (8) Steve Wales (35) Paul Turner (30) Alex Croll (12) Jimmy Harker (47) Gary Harker (-3) (Edmund House Club) |
0 | v | 99 | Holbeck WMC A Antony Bedford (18) Gavin Griffin (13) Robert Thomson (31) Steve Clark (41) Dave Kellet (45) Billy Bedford (44) (The Holbeck) | Wed 17th April | ||
Bramley Band Club A Martin Parker (10) Martin McGuigan (-4) Wilson Hardy (9) Derek Wardle (42) David Wright (20) Colin Hudson (38) (Bramley Band Club) |
4 | v | 5 | Ackroyd Street WMC A Andy Taffinder (1) Paul Grimes (17) Paul Sparkes (18) Lee Grimes (13) Daniel Grimes (25) John Sparkes (43) (Morley WMC and Institute) | Wed 24th April | ||
Armley Liberal Club A Carl Goss (11) Steve Peer (53) Mark Lofts (44) Stewart Quinn (23) Robert Kennally (38) Mick Matchum (15) (Armley Liberal Club) |
5 | v | 4 | Middleton Conservative Club A Steve Reynolds (38) Peter Hall (21) Richard Aspin (25) Mark Aspin (18) Richard Caleb (14) Lee Coffey (37) (Middleton Conservative Club) | Wed 17th April | ||
Chapel Allerton Club A Jon O'Leary (-2) Martin Rider (16) Pete Neville (32) Chris Taylor (31) Glen Cooper (24) Malcolm Robertshaw (60) (Chapel Allerton Club) |
5 | v | 3 | Crossgates WMC A Jamie Hatton (1) Czaba Molnar (24) Craig Molnar (8) Mick Wood (Snr) (43) Daniel Wood (40) (Crossgates WMC) | Wed 24th April | ||
Gipton WMC A Danny Millikin (40) Ian Toulson (0) Matt McGreavy (29) Chris Vayro (37) Darren Connolly (12) (Gipton WMC) |
3 | v | 5 | Harehills WMC A Tony Massey (-33) Ian O'Brien (-15) Karl Hemsley (-1) Matthew Dalby (3) Sam O'Brien (0) Tony Burgess (18) (Harehills WMC) | Wed 24th April |