Competitions
Stan Brooke - Team
4 Man Team, matches played on 1 table. Each player plays 1 frame (off current handicap) in the order of 4-3-2-1. Matches decided on aggregate score. Semis over 2 legs-aggregate score over 8 frames. Final (4 frames) at NSC Date TBC. (Dress code applies final only). Contact details MUST be provided. Up to 6 players may register per team.
CLOSING DATE:
PRICE: N/A
Preliminary Fixtures Next Round »
# | Team | Result | v | Result | Team | |
---|---|---|---|---|---|---|
A | Pudsey Liberal Club A Mark Laycock (33) Mark Sims (16) Carl Burkin (37) Andrew Heseltine (-2) Dean Webster (44) Paul Harris (57) (Pudsey Liberal Club) |
99 | v | 0 | Beechwood WMC B Ben Smith (15) Duncan Smith (8) Dave Longthorn (17) Joe Linley (40) Ian Binns (13) Neil Barker (48) (Beechwood WMC) | |
B | Gildersome Conservative Club A John Kitchen (11) Julian Keegan (29) Michael Gaughan (-16) Jason Dean (53) John Harrison (53) Dave Hicks (6) (Gildersome Conservative Club) |
286 | v | 316 | Swillington Miners Welfare A Arran Cooper (34) Kurtis Walker (18) Jake Bell (-3) Kurt Browning (37) (Swillington Miners Welfare) | |
C | Northern Snooker Centre C Steve Brady (49) Lewis Harper (-29) Gavin Godfree (-16) Samuel Lee Stevens (-13) Gene Lam (-23) Sean Stevens (-8) (Northern Snooker Centre) |
0 | v | 99 | Beechwood WMC A David Scarlett (24) Sean McLaughlin (33) Billy Savage (41) Eugene Learoyd (50) Steve Cooper (44) Graham Padmore (51) (Beechwood WMC) | |
D | Barnbow Social Club A Robert Friend (29) Matthew Marshall (23) David Horry (27) Chris Bartle (51) Tony Friend (60) Gav Kellet (40) (Barnbow Social Club) |
306 | v | 252 | Crossgates Recreation Hall A Peter Walker (28) Craig Hazelgrave (22) Chris Hudson (28) Karl Briggs (13) Tony Burden (37) Oliver Hudson (33) (Crossgates Recreation Hall) | |
E | Tinshill & Cookridge Club A Wayne Gledhill (2) Daniel Cowie (5) Jonathan Shaw (16) Ian Spink (28) Scott Ward (27) Martin Golden (38) (Tinshill & Cookridge Club) |
281 | v | 251 | Barnbow Social Club B John Howlett (51) Mark Pears (9) Nigel Turner (32) Shannon Metcalf (17) Tony Griffin (43) James Pears (-17) (Barnbow Social Club) | |
F | Leeds Deaf Social Club A Peter O'Connell (49) Charles Baker (60) David Hirst (60) Tracey Adams (60) Andrew Redfern (40) Ihjaz Hussain (29) (Leeds Deaf Social Club) |
210 | v | 276 | Rowland Road WMC C Dave Millward (21) Carl Moore (11) Joe Moore (26) Leon Browne (48) Andy Millward (29) Gerry Moore (49) (Rowland Road WMC) | |
Edmund House Club A Stephen Broadhead (-28) James Ball (8) Shaun Dewendy (7) Matthew Simons (30) Gareth Broadbent (43) (Edmund House Club) |
- | v | - | BYE | ||
Hunslet Carr Sports & Social Club A Thomas Oates (4) Steve Raw (25) Sean Birdsall (28) Simon Walder (39) Paul Turner (43) (Hunslet Carr Sports & Social Club) |
- | v | - | BYE | ||
New Wortley Labour A Rob Drummond (-1) Michael Collins (-3) Nathan Daniels (15) Tyrone Horsfall (32) Aaron Drummond (15) Gary Daniels (20) (New Wortley Labour) |
- | v | - | BYE | ||
Morley WMC and Institute C Bob Patterson (-19) Chris Hart (-16) Paul Grimes (17) Paul Sparkes (14) Richard Fox (35) (Morley WMC and Institute) |
- | v | - | BYE | ||
Morley WMC and Institute A Wayne Woollin (19) Murray Przybyl (-16) Lee Dickinson (6) Darren Rogers (-5) Darren Rogers (-5) Andy Taffinder (1) (Morley WMC and Institute) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Labour Club B Steven Parlour (6) Danny Dean (-20) Adam Rennison (-11) Luke Campey (-28) Jordan Wikinson (-6) Graham Cole (24) (Harehills Labour Club) |
- | v | - | BYE | ||
Morley WMC and Institute B Daniel Grimes (25) Lee Grimes (13) Mick Sturgeon (32) Garry Payne (39) Jon Payne (46) Andy Underwood (32) (Morley WMC and Institute) |
- | v | - | BYE | ||
East End Park WMC A Johnathan Bagley (-56) Chris Ibbitson (-10) James Croll (14) Andy Conboy (-8) Barry Lord (42) Steve McArdle (42) (East End Park WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Horsforth Conservatives A Mark Ball (-43) Gary Hobbs (6) Lee Toulson (13) Ian Longbottom (40) Mick Jensen (-6) Greg Taylor (7) (Horsforth Conservatives) |
- | v | - | BYE | ||
Pudsey Liberal Club B Charlie Noon (40) Jagdeep Singh (42) James Drury (22) Rob Stone (27) Sam Oxley (18) Lewis Stone (40) (Pudsey Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Bruntcliffe WMC A Michael Sunderland (22) Mark Williams (22) Sean Jennings (21) Simon Clarke (26) Andy Crowther (38) Mick Crowther (49) (Bruntcliffe WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Rowland Road WMC B John Mullen (10) Liam Nicholson (4) Daniel Hughes (-17) Martin Hughes (37) Robert McDowell (19) (Rowland Road WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Morley Conservative Club A James Sykes (17) Mark McGreavy (0) Steve Gilroy (12) Paul Thorpe (-3) Fred Smith (38) Terry Sykes (37) (Morley Conservative Club) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Liberal Club A John Davison (15) James Hawksworth (30) Kevin Wilton (28) Connor O'Carroll (22) Andrew Houlker (-25) Czaba Molnar (24) (Harehills Liberal Club) |
- | v | - | BYE | ||
Rowland Road WMC A Dene Stockton Snr (30) Mark Parker (27) Trevor Precious (34) Ray Buskin (39) Dene Stockton Jnr (28) Domini Barker (54) (Rowland Road WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Northern Snooker Centre A Phil Buckle (-2) Damien Gale (-9) Steve Quigley (9) Steve Gale (18) Donovon Ather (40) Carl Harkin (18) (Northern Snooker Centre) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC A Joe Crossthwaite (-2) Scott Morgan (14) Paul Gannon (-9) Dean Pattison (-5) Paul Whittaker (16) Graham Bluff (27) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Harehills Labour Club A Kamran Mann (44) Luca Crompton (40) Lee Wilson (50) Harold Oldroyd (40) Lee Hart (22) Chris Stewart (21) (Harehills Labour Club) |
- | v | - | BYE | ||
Denison Hall Club A Gary Stead (26) Tony Barker (1) Ken Mckay (35) Dave Tiffany (40) Brian Hussey (25) (Denison Hall Club) |
- | v | - | BYE | ||
Bramley WMC A Robert Kennally (38) Adam Winestein (19) Steve Kemp (36) Arron Kerfoot (32) Richard Bennett-Hirst (13) Stewart Quinn (13) (Bramley WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Main Line Social Club A Gareth Priestley (5) Danny Newton (18) Lee Atkinson (-17) Martin McGuigan (-4) Michael Atkinson (27) Peter Priestley (31) (Main Line Social Club) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC B Richard Binns (-45) Glen Cassidy (-27) Gary Barton (0) Steven Hirst (-8) Scott Fell (20) Tony Fell (19) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Rothwell WMC A Ian Rayner (-8) Ady Aveyard (-2) Billy Adams (28) Alan Ruddock (14) Shane Coburn (11) Martin Booth (30) (Rothwell WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Belle Isle WMC C George Barton (29) Graham Bellwood (31) Mark Loughlan (36) Stewart Dobson (25) Danny Dobson (32) Joe Schofield (33) (Belle Isle WMC) |
- | v | - | BYE | ||
Leeds Postal Sports Association Club A Andy Mitchell (27) Warren Rushman (-4) Ian Underdown (7) Michael Durno (28) Scott Lee (27) Neil David (40) (Leeds Postal Sports Association Club) |
- | v | - | BYE | ||
Bramley Band Club A David Wright (20) Kevin Turner (19) Lee Hughes (10) Simon Hutchinson (19) Neil Topley (28) Charlie McGuigan (31) (Bramley Band Club) |
- | v | - | BYE |